Personal Trainer İstanbul

Pandemi sürecinde popülaritesi artan personal training ( Kişisel gelişim ) dersleri, birçok sektörde öne çıktı. Fitness, kilo verme ve zayıflama gibi konularda özel ders almak isteyen kişilerin sayısı artınca, bu eğitim dalı özellikle sanal ortamda popüler olmaya başladı. Spor salonlarının zorunlu olarak kapatılması ve uzun süre evde hareketsiz kalmak, spor yapmayı rutin haline getirenler için oldukça zor bir sürecin başlangıcı oldu. Özellikle Personal Trainer İstanbul arayışında olan kişiler, Kemal Uysal Akademi gibi profesyonel servislerden faydalandı ve başarıya ulaştı. Ancak bu işi sadece para için yapan yetkisiz kişilere de dikkat etmenizde fayda var. Bir personal Trainer ile çalışmaya başlamadan önce, mutlak abu konuda yetkili belgeye sahip olup olmadığını öğrenin ve varsa referanslarını araştırın. Bu sayede, kiminle birlikte çalışacağınızı öğrenmiş olursunuz.

Personal Trainer nedir?

Kısaca personal Trainer; sahip olduğu bilgi ve birikimi, özel ders vererek insanlara aktaran kişidir. Bu dersler kişiye özeldir. Son zamanlarda spor aktivitelerinde öne çıkan bu hizmet dalı, çok etkili sonuçlar sağlayarak bire bir ders imkânı sunmaktadır. Kişisel antrenör olarak ta adlandırılır. Personal training eğitimi veren kişinin, yetkin lisansa sahip olması şarttır. Çünkü bireysel eğitim, özel yetenek gerektiren bir husustur ve sadece ilgili otoriterlerin yetkilendirdiği eğitmenler tarafından verilebilir. Önce kişinin talepleri alınır, çeşitli test ve analizler ile vücut kimyası belirlenir ve buna göre bir eğitim programı hazırlanır. Bu süreçte bu eğitimler genellikle internet üzerinden yapılmaktadır. Çalışma saatleri esnek olduğu için, yaptığınız spor size daha çok fayda sağlar.

Personal Training faydalı mı?

Eğer doğru eğitmen ile çalışırsanız, elbette %100 faydalıdır. Hatta klasik spor salonu egzersizlerinden çok daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Personal training, sadece uzaktan eğitim ile yapılmıyor. Çoğu spor salonunda yetkin bir personal Trainer ile çalışabilirsiniz. Bunun için ek ücret ödemeniz gerekse bile, çok faydalı sonuçlar alacağınız kesindir. Çünkü egzersizler size özeldir ve eğitmen sadece sizinle ilgilenmektedir. Egzersizleri doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmak için, sürekli sizi kontrol etmekte ve yapılan çalışmaları analiz ederek, diğer eğitimleri planlamaktadır. Personal Trainer İstanbul çalışması, size çok şey katar. Motivasyon sağlar, sporu aksatmazsınız ve daha sistemli bir şekilde antrenman yaparsınız. Spor yaparken sakatlanma riskini sıfırdır. Vücudunuzu tanır ve ona göre egzersiz yaparsınız. Geliştiğinizi gördükçe motivasyon artar ve yaptığınız egzersizden daha çok keyif almaya başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir